A legősibb és talán az egyik leghatásosabb horgász csalik a főtt magvak, melyek segítségével az év bármely szakában komoly eredményeket érhetünk el. Manapság a sikeres ponty és amurhorgászathoz nélkülözhetetlenek. Felhasználási területük rendkívül széles skálán mozog. Etetőanyagba keverve, csúzlival belőve vagy előetetéshez egyaránt használhatjuk, de a szebb, egészségesebb szemeket akár horgon, csaliként is felkínálhatjuk. 1 kg-os kiszerelésben, 2 év minőség megőrzési idővel kerül forgalomba.
A bojli, és pellet után a harmadik legnépszerűbb etető és csalizó anyag a tigrismogyoró. Ezek az édes, magas kalóriatartalmú, főzés után is viszonylag kemény szerkezetű magvak, rendkívül sikeresek és kedveltek a pontyhorgászatban. Ahogy oly sok minden, ennek a csalinak a használata, eredményessége is erősen megosztja a pontyhorgászokat. Az egyik tábor teljesen egyszerűen nem használja, nem tartja „elismert” csalinak, mivel sokszor még kapásig sem jutott el vele. A másik tábor pedig el sem indul a vízpartra a főtt édes magok nélkül. Horgászok sokasága a tigrismogyorónak köszönheti a kapitális halainak megfogását. A következő pár ötletet, segítséget azoknak a horgászoknak szánjuk, akiknek még nincs kellő bizodalma, hogy használja-e a népszerű és fogós csalit?
A csalizásról: Sokan a csalizáskor, a horogra erősítéskor követik el az első hibát, amiért nem, vagy csak ritkán érnek el a főtt mogyoróval sikert. Nagyon sokan számtalanszor leírták, bemutatták már, most mégis újra hangsúlyozzuk, hogy mennyire fontos a csali kikönnyítése. Bátran kijelenthetjük, ha bármelyik vízen tigrismogyoróval, bojlival, vagy pelettel etettünk az éjszaka fogott halak reggelre biztosan ürítettek mogyorót a pontyzsákba. Tehát mindig megeszik a főtt mogyorót a pontyok! De hát miért is ne ennék meg?! Kellemesen édes az ízük, ropogósak, hozzájárulnak a pontyok energiatartalékaik megszerzéséhez és nincsenek tele különféle mesterséges és szintetikus anyagokkal, pl. mint sok bojli! A fehérhalas, vagy törpeharcsás vizeken is érintetlenül maradnak, amíg a pontyok meg nem találják őket. Ha már egy közepes nagyságú horog mellé csalizunk, mondjuk két szem mogyorót, az a beetetett mogyoróval ellentétben sokkal természetellenesebben és „nehezebben” mozog mit a többi, az etetésre szánt mag a vízfenéken. Ebből sokszor az következik, hogy az óvatos pontyok az etetésre szánt mogyoróval jól belaknak a csalinkat pedig érintetlenül hagyják…
1 kg, tigrismogyoró főtt
|